Черговий випуск е-дайджесту Міжнародної Ради зі стандартів Оцінки IVSC (International Valuation Standards Council) за Травень 2021

Черговий випуск е-дайджесту Міжнародної Ради зі стандартів Оцінки IVSC (International Valuation Standards Council) за Травень 2021

IVSC-eNews-August-2020

Шановні колеги,

Ми продовжуємо регулярно інформувати Вас відносно нових подій та планів Міжнародної Ради з Стандартів Оцінки IVSC через надсилання стислих коментарів до чергового випуску е-дайджесту цієї головної міжнародної організації з розробки та впровадженню цих стандартів. Черговий випуск е-дайджесту, якій щойно вийшов присвячений наступним подіям:

·        Перспективний Документ: Основи для оцінки вартості ESG-інвестицій;

·        Пом'якшення ризиків оцінки, що виникають внаслідок нової директиви ЄС про реструктуризацію;

·        Прослухайте ще раз: Оцінка та глобальний економічний прогноз;

·        Чому країни приймають Міжнародні стандарти оцінки (МСВ)?;

·        FRC Бангладеш – ще один регулятор, який офіційно прийняв IVS;

·        Вплив COVID19 на німецькі ринки нерухомості;

·        Нові та запропоновані члени;

·        Дати для вашого щоденника.

 Перспективний Документ: Основи для оцінки вартості ESG-інвестицій. Екологічні, соціальні та управлінські фактори (ESG) стали одним з центральних елементів корпоративної стратегії багатьох підприємств. Хоча компанії відстежують і вимірюють, як певні інвестиції впливають на їх загальний рейтинг, багато хто часто не в змозі ефективно зробити подальший крок для визначення того як такі інвестиції додають вартості компнаії. Принципи корпоративного фінансування для вимірювання рентабельності інвестицій найлегше застосовуються для окремих проектів, в яких результатом такої діяльності є фінансова інформація (наприклад, прибуток, грошові потоки, формування капіталу тощо), яку можна ідентифікувати, відстежувати та визначати кількісно. Основні фінансові принципи, що використовуються для вимірювання рентабельності інвестицій, намагаються перевести в оцінку впливу ESG-інвестування в додаткову вартість.

 Первісні кроки інвестицій ESG були зустрінуті з невибагливою похвалою як акціонерів, так інших зацікавлених сторін. Однак для забезпечення відповідної фінансової дисципліни та найбільш ефективного розподілу капіталу необхідна більш структурована аналітична модель, щоб визначати вартісну оцінку інвестицій ESG.

 Як частина серії дослідницьких статей на тему ESG та оцінки бізнесу, IVSC випустив  "Перспективний Документ", що визначає способи вимірювання компонентів ESG, що створюють додаткову вартість. У цьому документі:

1.      Обговорюється, чому заходи, засновані на грошових потоках, для інвестицій ESG важко застосувати;

2.      Вивчається тісний зв’язок між інвестиціями ESG та створенням та / або підтримкою вартості нематеріальних активів наслідком чого ESG-інвестиції можуть бути краще оцінені шляхом посилання на створення вартості нематеріального активу;

3.      Використання цієї ідеї для розробки методів оцінки та вимірювання додаткової вартості ESG на рівні підприємства. Обговорюються основи, які стосуються як прямого, так і непрямого створення нематеріальних активів, включаючи визнання того, що створення нематеріальної вартості за допомогою інвестицій ESG може бути масштабованим через взаємозв'язок між активами.

Надається посилання для завантаження статті.

 Пом'якшення ризиків оцінки, що виникають внаслідок нової директиви ЄС про реструктуризацію. З розростанням Covid-19 багато компаній в Європі мають гостру необхідність реструктуризувати свій бізнес після тимчасового періоду фінансової кризи і тим самим уникати офіційної неплатоспроможності. У цьому контексті стає все більш актуальним те, що у 2019 році Європейський Союз прийняв Директиву ЄС про реструктуризацію та неплатоспроможність. Директива повинна бути транспонована до національного законодавства 27 державами-членами до 17 липня 2021 року. Кілька держав-членів вже прийняли Директиву до свого національного законодавства, а інші, як очікується, невдовзі прийдуть до неї.

 У світлі нової Директиви вступають у дію дві важливі концепції оцінки:

(I)               ліквідаційна вартість;

(II)              вартість реорганізації / існуючої діяльності.

Складність цих двох концепцій оцінки може призвести до суперечок, що виникають через конфлікт інтересів між різними зацікавленими сторонами. Зокрема, визначення гіпотетичної вартості існуючої діяльності як частини плану реструктуризації часто призводить до жорстких дискусій між зацікавленими сторонами, враховуючи те, що, можливо, доведеться відмовитись від економічних вимог щодо вартості реорганізованого боржника. Крім того, існує невизначеність при оцінці гіпотетичної вартості існуючої діяльності порівняно із спостережуваною сумою розподілу грошових коштів у ліквідаційній вартості.

 Мета Директиви є двоякою. По-перше, вона спрямована на мінімізацію розбіжностей між державами-членами щодо набору інструментів реструктуризації, доступних боржникам у фінансовій кризі. По-друге, Директива спрямована на запобігання неплатоспроможності життєздатних підприємств та збереження цінності, притаманної цим підприємствам, шляхом полегшення раннього доступу до заходів превентивної реструктуризації. Для досягнення цих загальних цілей Директива вводить декілька інструментів,  що дозволяє затвердити план реструктуризації судовим або адміністративним органом, навіть якщо план затверджений не всіма категоріями кредиторів, дотримуючись кількох умов. Ці нові інструменти полегшать боржникам у:

(I)               реструктуризації їх бізнесу;

(II)              зведення до мінімуму ризику незгоди кредиторів, які перешкоджають чесній та реалістичній реструктуризації;

(III)            узгодження процесу реструктуризації у всіх державах-членах ЄС.

 Пом'якшення суперечок щодо оцінки в цьому контексті є однією з дослідницьких ініціатив Європейської Колегії IVSC

У середу, 9 червня 2021 р. (15:00 за CEST), провідні європейські фахівці в галузі неплатоспроможності, реструктуризації, наукових кіл та оцінки обговорят цю тему та поділяться думками в рамках окремого вебінару, в якому приймуть участь:.

·        Професор Рейноут Врізендорп - професор права Лейденського університету та юрист / партнер компанії De Brauw Blackstone Westbroek (Нідерланди)

·        Карол Еббей - Directrice groupe Caisse des Dépôts (Франція)

·        Адріан Тері - партнер, Garrigues (Іспанія)

·        Себастьян Філіп - FTI Consulting (Німеччина)

·        Ліонель Спіззічіно – Судовий адвокат,  "Willkie Farr & Gallagher" (Франція)

Посилання для реєстрації участі в вебінарі надається.

 Прослухайте ще раз: Оцінка та глобальний економічний прогноз. В рамках 5-вебінарної серії спільно організованої IVSC та Duff & Phelps, проведена дискусія з питань глобальної економічної перспективи за участю міжнародних ділових, політичних, фінансових та оціночних лідерів з усього світу.

 Вебінар, в якому у прямому ефірі взяли участь більше 1000 делегатів з 94 країн, пройшов під головуванням віце-президента та головного директора з питань ризиків групи MIGA Світового банку Ефіопіса Тафари за участю:

  • Колишнього віце-міністра фінансів уряду Сінгапуру Хві Хуа Лім
  • Керуючого директора пенсійного фонду Онтаріо Джонатан Хаусман
  • Колишнього канцлера казначейства Великобританії,  голови IVSC Алістер Дарлінг
  • Лідера з оцінки Південно-Східної Азії Дафф і Фелпс Шрівідії Гопал.

 Панельна дискусія розглядала останні події та тенденції вивчення економічних перспектив із акцентом на оцінках та впливах фіскальних та монетарних заходів на ринки та світову економіку.

Посилання на повторний перегляд та прослуховування змісту вебінару надається.

Чому країни приймають Міжнародні стандарти оцінки (МСВ)? У нещодавній статті, опублікованій консалтинговою фірмою Cavendish Maxwell, головним економістом Джуліаном Роше, досліджується нещодавня стрімка еволюція Міжнародних стандартів оцінки (IVS) та розглядаються чотири фактори, які, на його думку, зумовлюють їх прийняття як ринками, так і регуляторами.

Надається посилання на повний англомовний текст цієї статті.

FRC Бангладеш – ще один регулятор, який офіційно прийняв IVS. Рада з фінансової звітності Бангладеш стала ще одним фінансовим регулятором, який офіційно прийняв МСО. Оголошуючи плани на початку цього місяця, FRC заявив, що вимагатиме проведення оцінок у відповідності до IVS, щоб підвести послуги з оцінки бізнесу та активів під чітко структуровану систему.

Виконавчий директор FRC Саїд Ахмед прокоментував, що після прийняття стандартів компанії не можуть оцінювати бізнес "ірраціонально", оскільки від них вимагатимуть відповідати міжнародним стандартам. Компанії, які мають намір залучити кошти шляхом первинного публічного розміщення (IPO), також повинні будуть проводити оцінки відповідно до МСО.

Вплив COVID19 на німецькі ринки нерухомості.  Німецька організація-член IVSC, HypZert, опублікувала два останні дослідження, що вивчають вплив COVID-19 на німецькі ринки нерухомості.

Перше з цих досліджень розглядає Вплив COVID-19 на готельну індустрію та оцінку готельних властивостей у Німеччині. Дослідження відображає останні тенденції у цьому секторі та розглядає, з точки зору оцінки, те, що відбуватимється далі в короткостроковій, середньостроковій та довгостроковій перспективі. Ми маємо справу з одноразовим ефектом, чи відбуватимуться стійкі зміни на готельному ринку, а отже, і на ринку та вартості іпотечного кредитування готельних об'єктів?

Друге дослідження розглядає вплив COVID-19 на промислову власність у Німеччині та надає оцінювачам короткий огляд поточної ситуації на ринку.

Надаються посилання на повний англомовний текст обох документів.

Нові та запропоновані члени. IVSC із задоволенням вітає такі нові організації-члени, які було запропоновано минулого місяця:

-        Асоціація оціночних організацій Узбекистану – інституційний член

-        Інститут аналітичних експертів з оцінки - асоційований член

Мережа членів та спонсорів IVSC включає понад 170 організацій, включаючи провідні організації з оцінки (VPO); постачальників послуг з оцінки; урядові та регулюючі органи; академічні установи та користувачів оціночних професійних послуг:

Дати для вашого щоденника. Дізнайтеся більше про основні оціночні події та конференції, що відбуватимуться найближчим часом по всьому світу.

31 May - 3 June: Appraisal Institute of Canada Virtual Conference 2021, online
10 June: ASA Fair Value Virtual Conference, Virtual event
16-18 June: CBV Institute Congress 2021, Virtual event

09-10 August: 2021 Appraisal Institute Annual Conference, Orlando FL
24-26 Oct: ASA International Conference, Las Vegas
27-29 Oct: IVSC Annual General Meeting
3-5 Oct 2022:
Taqeem 12th International Valuation Conference - Riyadh, Saudi Arabia

 

Більш детально з е-дайджестом можна ознайомитися за посиланням. Сподіваємося, що ця інформація буде в якійсь мірі цікавою і корисною для Вас.